close
تبلیغات در اینترنت
آئین تقدیر از برگزیدگان کنگره بین المللی امام علی النقی علیه السلام - هیئت الرضا+حضور حاج عبدالرضا ه

هیئت المهدی
هیئت الرضا محفل بسیجیان و رهروان شهدا آئین تقدیر از برگزیدگان کنگره بین المللی امام علی النقی علیه السلام - یکشنبه 7/8/91 پیام مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانیپیام مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سبحانیپیام رئیس جمهوری اسلامی ایران ، آقای دکتر احمدی نژادسخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ، معاون اول قوه قضائیهتقدیر از برگزیدگان و اهداء جوائزمحل برگزاری : تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای دریافت مراسم و دیدن پیامهای مسئولین به ادامه مطلب مراجعه کنید...  قرائت قرآن توسط…
قالب وبلاگ
پشتيباني آنلاين
آرشيو
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت هیئت المهدی خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنید







اانجمن پاسخگویی به شبهات دینی

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/10/883756_orig.jpg

هیئت الرضا محفل بسیجیان و رهروان شهدا

آئین تقدیر از برگزیدگان کنگره بین المللی امام علی النقی علیه السلام - یکشنبه 7/8/91

پیام مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
پیام مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سبحانی
پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران ، آقای دکتر احمدی نژاد
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ، معاون اول قوه قضائیه
تقدیر از برگزیدگان و اهداء جوائز
محل برگزاری : تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی

برای دریافت مراسم و دیدن پیامهای مسئولین به ادامه مطلب مراجعه کنید...

 

 • قرائت قرآن توسط استاد حسن رضائیان
 • آغاز مراسم توسط آقای سلطانی ، مجری برنامه
 • قرائت بیانیه دبیرخانه کنگره توسط سخنگوی دبیرخانه کنگره بین المللی امام علی النقی علیه السلام
 • قرائت پیام رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران ، آقای دکتر احمدی نژاد توسط استاندار محترم تهران ، آقای دکتر تمدن
 • قرائت پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیخ جعفر سبحانی توسط حجت الاسلام شیخ یاسر محمودی
 • پخش نماهنگ و قرائت پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیخ لطف الله صافی گلپایگانی توسط مجری
 • بخش اول سخنرانی : حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی
 • بخش دوم سخنرانی : حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی
 • بخش سوم سخنرانی : حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی
 • مراسم رونمایی تمبر یادبود کنگره به همراه پخش نماهنگ
 • قرائت بیانیه کنگره بین المللی امام علی النقی علیه السلام توسط آقای دکتر محسن پرویز ، دبیر علمی کنگره
 • معرفی برگزیدگان کنگره و اهداء جوایز
 • پخش نماهنگ حضرت ماه با صدای حامد زمانی
 • مراسم رونمائی سه اثر موسیقی پیرامون امام هادی علیه السلام
 • اجراء ترانه امام علی النقی علیه السلام توسط گروه الزهرا
 • شعرخوانی عربی توسط آقای احمد الحجیر از کشور بحرین
 • شعرخوانی پایانی توسط مجری
 • پخش ترانه دهمین باران ، کاری از گروه توتیا
  MP3

دانلود نماهنگ های پخش شده در مراسم :

 

نماهنگ مظلوم پیروز

نماهنگ حضرت ماه

ترانه حضرت ماه با صدای حامد زمانی

ترانه دهمین باران کاری از گروه توتیا

ترانه امام علی النقی (ع) با صدای علی رمضانی و گروه همخوانی الزهرا


.................................................................

 بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

تبیین و ترویج اندیشه ها و فضائل امام علی النقی (ع) در روزگاری که جاهلیت مدرن، حقایق اسلام ناب را نشانه رفته است، امری ضروری می باشد. تهاجمات فرزندان شیطان به فرهنگ الهی و انسانی اهل بیت (ع) ادامه دارد و مسئولیت پیروان راستین مکتب علوی برای نجات انسانها از جهل و التقاط تحمیل شده به آنها سنگین است.

برگزاری کنگره بین المللی امام علی النقی (ع) فرصتی بزرگ و مبارک برای شناساندن اندیشه های نورانی و انسان ساز اهل بیت (ع) به تشنگان حقیقت اسلام است.

حضرت امام هادی (ع) در شرایط دشواری که اختناق عباسیان بر ایشان تحمیل کرده بود، افزون بر اعمال ولایت دینی، آثار علمی و آموزه های فرهنگی فراوانی به جامعه اسلامی بلکه به جامعه بشری ارائه کرده اند که «رساله فی الرد علی اهل الجبر و التفویض» و «زیارت جامعه کبیره» به عنوان یک دوره امام شناسی ژرف یادگار آن امام با فضیلت است.

ضمن تبریک و تهنیت سالروز میلاد دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام علی النقی الهادی (ع) از همه برگزار کنندگان کنگره بین المللی امام علی النقی (ع) و مشارکت هنرمندان، نویسندگان و شاعران در این رویداد مهم و آگاهی بخش تقدیر می کنم و توفیق همگان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) از خداوند متعال مسالت می نمایم.

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهوری اسلامی ایران

...........................................................
پیام آیت الله صافی گلپایگانی
بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تبریک به عزیزان و شخصیت‌های محترمی که در این همایش هدایت‌افزا و سیره پژوهی حضرت امام هادی علیه السلام شرکت کرده‌اند به طور خلاصه و مختصر عرض می‌کنم که امام هادی علیه السلام در عصر خودشان با وجود موانع سیاسی و مزاحمات حکام زمان در حفاظت و حراست از فرهنگ تشیع که همان فرهنگ راستین اسلام است وظایف ولائی و امامت خود را به بهترین نحو انجام دادند و بزرگانی را در علوم اسلام مخصوصاً تفسیر و حدیث تربیت کردند که هر کدام، از اساتید فن و مصابیح هدایت بودند.

در کرائم اخلاق و معالی صفات، دوست و دشمن به عظمت مقام آن حضرت اتفاق داشتند، آن حضرت دهمین امام از ائمه اثنی عشر علیهم السلام است که در اخبار متواتره از فریقین، پیغمبر اکر صلی الله علیه و آله و سلم به آنها بشارت داده است.

اسناد این روایت بیشتر از حد تواتر است و در کتب صحاح و جوامع اهل سنت این روایات که بر غیر ائمه اثنی عشر علیهم السلام قابل انطباق نیست، روایت شده است، آن حضرت به اسم و به رسم و رفتار مصداق «و لکل قوم هاد» بود.

وظیفه ما این است که احادیث و علومی را که از آن حضرت روایت شده بیاموزیم و هدایت‌های آن حضرت را در زندگی معنوی و ایمانی و اخلاقی سرمشق زندگی قرار دهیم.

امروز یکی از بزرگ‌ترین میراث گرانبهای آن حضرت زیارت جامعه کبیره است که مشحون از معارف بلند ولائی و در معرفی مقالات عالیه ائمه معصومین علیهم السلام است و باید در حوزه‌های علمیه و مراکز علمی ما تفسیر و تبیین شود. امروز ما در معرفی الگوهای انسانیت که سعادت دنیا و آخرت را برای ما در گفتار و رفتار خود نشان داده‌اند، مقصر هستیم.

وظیفه دانشمندان در این زمان که دشمنان می‌خواهند جوانان و عزیزان ما را از هدایت‌های الهی محروم کنند، بسیار سنگین است.

امید است این همایش‌ها برای شناخت بزرگان دین که همه هادیان امت هستند، موفق بوده و بتوانند گوشه‌ای از دین خود را به اسلام عزیز و قرآن ادا کنند.

حقیر از همه شرکت‌کنندگان و گردانندگان این جلسه با شکوه تشکر کرده و مزید توفیقات همگان را از خداوند متعال در ظل حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء، مسألت دارم.

و السلام علیکم و رحمة الله برکاته.

12 ذی‌الحجه الحرام 1433

..........................................................

پیام آیت الله سبحانی

منزلت امام هادی (ع) در آئینه تاریخ

پیش از آنکه درباره امام هادی سخن بگویم از کلیه کسانی که این کنگره و این فضای علمی را بوجود آورده اند تشکر و سپاسگزاری می کنم. ان شاءالله مشمول شفاعت امام هادی(ع) خواهند بود.

امام علی النقی معروف به "امام هادی" در سال 212 در مدینه منوره چشم به جهان گشود و در سال 236، به حکم خلیفه عباسی از مدینه به "سامرا" منتقل گردید و تا سال 254 تحت مراقبت های شدی زندگی کرد و در همان سال جام شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست.

چون حضرتش در این ایام مورد بی مهری قرار گرفته و دو فرد خود فروخته به بیگانگان، و فارغ از هر نوع اصول اخلاقی و انسانی نسبت به او هتاکی روا داشته اند، ما خواستیم با نوک قلم به دفاع از مقام منیع آن پیشوا پرداخته و فریب خوردگان را با زندگی عالمانه و زاهدانه آن حضرت به اندازه توان آشنا سازیم.

مقام امامت ، به قدری مقام منیع و بلندی است که گروهی از پیامبران "بنی اسرائیل" پس از نیل به مقام نبوت، به خاطر بردباری در طریق انجام وظایف به مقام "امامت" نیز نائل آمدند و آیه یاد شده در آغاز مقاله شاهد این گفتار است، آنجا که فرمود (و جعلنا منهم) و ضمیر غائب در "منهم" به پیامبران از بنی اسرائیل بر می گردد که پس از نیل به مقام نبوت ، به خاطر صبر و بردباری در انجام وظایف (لما صبروا) به مقام امامت نیز رسیده اند (و جعلنا منهم ائمه) پیشوایان شیعه هر چند فاقد منصب "نبوت" و "رسالت" بودند، زیرا جد بزرگوار آنها، خاتم النبیین و الرسل است اما به خاطر کمالات روحی، و فضائل معنوی، بدون داشتن مقام نبوت به منصب امامت آراسته شدند.

رسول گرامی (ص) امت اسلامی را از خویش در وادی حیرت و سرگردانی رها نکرده و تکلیف آنان را به شهادت ده حدیث و با فزون تر از آن روشن ساخته است آنجا که فرموده است:

"لا یزال الاسلام عزیزا الی اثنی عشر خلیفه" این حدیث به صورت های مختلف اما هماهنگ در صحیح ترین کتب اهل سنت آمده است، و عزت اسلام را در سایه دوازده خلیفه دانسته است.

البته حدیث خلفای دوازده گانه را غیر از مسلم؛ ترمذی در سنن و احمد در مسند و دیگران نیز نقل کرده اند.

در صحت و استواری حدیث سخنی نیست ، مهم آشنایی با مصادیق آنها است، خلفایی که مایه عزت و افتخار اسلام بوده اند آیا خلفاء اموی و عباسی مایه عزت و افتخار آفرین بودند؟ خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

نگاه کوتاهی که کارنامه سیاه معاویه و فرزندش یزید، و مروان بن حکم و فرزندان او کافی است که ما را به مصادیق حقیقی (اثنی عشر خلیفه) آشنا سازد.

موضوع سخن، زندگی امام هادی (ع) است، برای نمونه، فقط گفتار چند عالم سنی و غیره را در این جا منعکس می کنیم و از تعریف و توصیف دیگران، و حتی علماء شیعه خودداری می نماییم تا سخن به درازا نکشد.

داوری تاریخ نگاران از اهل سنت

1- ابوالفلاح حنبلی می نویسد: ابوالحسن معروف به امام هادی (ع) فقیه، امامی، انسان و متعبد است. شافعی نیز او را به همین کلمات معرفی می کند.

2- ابن صباغ مالکی در معرفی او به صورت گسترده سخن گفته است. می گوید: فضیلتی نیست مگر این که در او وجو د داشت . بزرگواری از او آشکار بود. او دارای نفس مهذب و خوی شیرین و روش عادلانه بود و از عظمت و وقار بسیار برخوردار بود.

3- ابن عنبه نسابه معروف می گوید: او از نظر فضل و فضیلت ، در درجه عالی بود و از نظر شرف نیز در مقام بالایی بود.

4- او در دوران مدت عمر خویش با پنج خلیفه عباسی : "المعتصم"،"الواثق"،" المتوکل"،" المستعین" و "المعتز" که به دست عاملان اخیری که به نصب و عداوت با آل علی معروف است، مسموم گردید.

زهد و پیراستگی او

در حالی که امام در مدینه، مرجع تمام شیعیان جهان بود، بالاخره اموالی از دور و نزدیک به او می رسید و او هم در موارد لازم مصرف می کرد ولی در عین حال، زندگی او بسیار ساده و زاهدانه بود.

یحیی بن هرثمه مامور شد که امام را از مدینه به بغداد و از آنجا به سامرا منتقل کند، او شبانه به منزل امام در مدینه وارد شد و در گزارش خود به متوکل چنین گفت: در خانه او جز چند قطعه حصیر که امام بر روی آن نماز می خواند و قرآن و کتاب چیز دیگری نیست.

نمونه دوم:شعری که امام نزد متوکل خواند

یک بار، باز هم از امام هادی نزد متوکل سعایت کردند که در منزل "سامراء" او اسلحه و نوشته ها و اشیای دیگری است که از شیعیان او در قم به او رسیده و از عزم شورش بر ضد دولت را دارد. متوکل گروهی را به منزل آن حضرت فرستاد و آنان شبانه به خانه امام هجوم بردند، ولی چیزی به دست نیاوردند، آن گاه امام را در اتاقی تنها دیدند که در به روی خود بسته و جامه پشمین بر تن دارد و بر زمینی مفروش از شن و ماسه نشسته و به عبادت خدا و تلاوت قرآن مشغول است.

امام را با همان حال نزد متوکل بردند و به او گفتند : در خانه اش چیزی نیافتیم و او را رو به قبله دیدیم که قرآن می خواند.

متوکل چون امام را دید، عظمت و هیبت امام او را فرا گرفت و بی اختیار حضرت را احترام کرد و در کنار خود نشاند و جام شرابی را که در دست داشت، به آن حضرت تعارف کرد! امام سوگند یاد کرد و گفت: گوشت و خون من با چنین چیزی آمیخته نشده است، مرا معاف دار! او دست برداشت و گفت: شعری بخوان!

امام فرمود: من شعر، کم از بر دارم.

گفت: باید بخوانی!

امام اشعاری خواند که ترجمه آن چنین است:

(زمام داران جانخوار و مقتدر) بر قله کوهسارها شب را به روز آوردند در حالی که مردان نیرومند از آنان پاسداری می کردند، ولی قله ها نتوانستند آنان را (از خطر مرگ) برهانند.

آنان پس از مدت ها عزت از جایگاههای امن به زیر کشیده شدند و در گودال ها (گورها) جایشان دادند؛ چه منزل و آرامگاه ناپسندی!

پس از آن که به خاک سپرده شدند، فریادگری فریاد بر آورد: کجاست آن تخت ها و تاج ها و لباس های فاخر؟

کجاست آن چهره های در ناز و نعمت پرورش یافته که به احترامشان پرده ها می آویختند (بارگاه و پرده و درباره داشتند)؟

گورها به جای آنان پاسخ دادند: اکنون کرم ها بر سر خوردن آن چهره ها با هم می ستیزند!

آنان مدت درازی در دنیا خوردند و آشامیدند؛ ولی امروز آنان که خورنده همه چیز بودند، خود خوراک حشرات و کرم های گور شده اند!

چه خانه هایی ساختند تا آنان را از گزند روزگار حفظ کند، ولی سرانجام پس از مدتی ، این خانه ها و خانواده ها را ترک گفته به خانه گور شتافتند!

چه اموال و ذخائری انبار کردند، ولی همه آنها را ترک گفته رفتند و آنها را برای دشمنان خود واگذاشتند!

خانه ها و کاخ های آباد آنان به ویرانه ها تبدیل شد و ساکنان آنها به سوی گورهای تاریک تافتند!

متوکل کوشش می کرد که از مقام و موقعیت امام نزد مردم بکاهد، ولی خوشبختانه به ضرر او و به نفع امام تمام می شد، هنگامی که از مدینه به سامرا احضار شد در نخستین روز، او را در کاروانسرای فقیران (خان الصعالیک) جای داد و این کار نفرت عمومی را بر ضد متوکل برانگیخت.

کمک به مستضعفان

امام در سال 236 از مدینه منوره به سامرا منتقل شد و تا سال 254 در آنجا زیست و تقریبا 18 سال در این سرزمین اقامت داشت، با اینکه پیوسته تحت نظر بود، امام به وسیله سازمان خاصی که تشکیل داده بود به هدایت شیعیان و کمک به فقیران و مبارزه با منحرفان می پرداخت.

مولف "نورالثقلین" نقل می کند: او عالمان را بیش از همه احترام می کرد. آنگاه که یکی از علمای شیعه که با یک ناصبی به جدال برخاسته و او را محکوم کرده بود ، وارد مجلس امام شد، حضرت او را در کنار خود جای داد، دیگران که از بستگان حضرت بودند این کار را بر او خرده گرفتند، حضرت آنها را نکوهش کرد و گفت: قرآن درباره علما چنین می فرماید: (یرفع الله الذین آمنوا منکم و الذین اوتوا العلم درجات).

عبادت و نیایش او

در عصر امام، عابدان و زاهدانی بودند ولی هیچ کس از نظر عبادت به پای او نمی رسید، و هیچ نافله ای از او ترک نمی شد. گاهی در برخی از نافله ها سوره یس بعداز فاتحه و احیانا سوره رحمن را می خواند.

دعاهای او بعد از نماز دلها را تکان می دهد، اینک یک قطعه از دعای او بعد از نماز:

"اَعوذُ بِوَجهِکَ الکَریمِوَ عِزَتِکَ التی لا تُرام و قُدرَتِکَ التی لا یَمنَعُ مِنها شَیءٌ مِن شَرِ الذُنیا و الاخرةِ وَ مِن شَرِ الاوجاع کلها.

پرده ای از علوم و معارف آن حضرت

آشنایی با علوم و دانش آن حضرت، بدان بستگی دارد که به تعداد تربیت شدگان آن حضرت بنگریم، برخی در رجال خود، تعداد تلامذه آن حضرت را 85 نفر معرفی کرده است که بخش اعظم آنها وقتی از آن حضرت علم و دانش آموخته اند که حضرت در مدینه بود و اخذ علم از او آزاد بود.

آن حضرت 24 سال در مدینه زیسته و از همان دورانی که به امامت رسید تا حبس تحت نظر در سامرا، به تدریس و تربیت شاگردان مشغول بود.

تفاوت ایمان با اسلام

او از رسول خدا احادیثی را به صورت سلسله الذهب نقل می کند. در زمان او بحث درباره ایمان و اسلام و تفاوت این دو با هم فراوان بود. امام این حدیث را از رسول خدا (ص) نقل می کند: "الایمان ما وقرته القلوب و صدقته الاعمال و الاسلام ماجری به اللسان وحلت به المناکحه".

آنگاه راوی سند روایت را سئوال می کند، و می فرماید: "أنّها لصحیفة بخطّ علی بن أبی‏طالب بإملاء رسول‏ اللَّه(ص) نتوارثها صاغراً عن کابر".

او در زندگی آن چنان مورد احترام مردم بود، وقتی که در سال 236 یحیی بن هرثمه وارد مدینه شد تا حضرت را به سامرا ببرد، وقتی مردم از جریان آگاه شدند فریاد و شیون آنها بلند شد به گونه ای که تا امروز مدینه چنین وضعی به خود ندیده بود. یحیی بن هرثمه می گوید: من مردم را به آرامش دعوت کردم و گفتم به خدا قسم من نیت سوء ندارم، او را با کمال احترام به بغداد می برم.

یحیی می گوید: وقتی وارد بغداد شدم، سراغ فرماندار بغداد به نام اسحاق بن ابراهیم طاهری رفتم و جریان را به او گفتم، اسحاق به من گفت: به خدا سوگند این فرزند پیامبر است . اگر متوکل را به قتل او تشویق کنی، خونخواه تو رسول خداست.

بعد می گوید: وارد سامرا شدم، با وزیر دربار او به نام وصیف ترکی موضوع را در میان نهادم، همچنان او گفت: اگر یک مو از سر امام هادی کم شود، تو مسئولی ، من گزارش سفر را به متوکل گفتم که در خانه او چیزی نیافتم، نوعی آرامش در متوکل احساس کردم و به همین جهت، حضرت از قتل نجات یافت.

نه تنها نوع مسلمانان به حضرت علاقه مند بودند، حتی مسیحیان نیز، از دیده احترام به او می نگریستند و در مشکلات به وی مراجعه می کردند.

برگی از معارف امام

رساله امام در مسئله قضا و قدر و رد جبر و تفویض، پرده کوچکی از معارف اوست، این فرزند درس نخوانده و مکتب نرفته ، با الهام از علوم الهی ، معارف الهی را با نیرومند ترین براهین بیان می کند.

فقیهان سنی در سامرا که در دربار متوکل بودند، از علوم آن حضرت بهره می گرفتند . یک مرد کتابی که در حقیقت ذمی بود با زن مسلمانی عمل منافی عفت انجام داده بود، هنگامی که خواستند حد او یعنی اعدام را بر او جاری کنند، چون به احکام ذمه عمل نکرده بود، اسلام آورد. برخی از فقیهان گفتند حد از او ساقط است، زیرا "الاسلام یحب ما قبله" قرار شد که سخن به امام هادی (ع) برسد. او وقتی شنید در پاسخ گفت: حد باید بر او جاری شود، یحی بن اکثم گفت: باید امام هادی (ع) دلیل فتوا را بنویسد، امام این آیه را نوشت: فَلَمَّا رَأَوْا بَأْسَنَا قَالُواآمَنَّا بِاللَّهِ وَحْدَهُ وَکَفَرْنَا بِمَا کُنَّا بِهِ مُشْرِکِینَ * فَلَمْ یَکُ یَنفَعُهُمْإِیمَانُهُمْ لَمَّارَأَوْا بَأْسَنَا سُنَّتَ اللَّهِ الَّتِی قَدْ خَلَتْ فِی عِبَادِهِ وَخَسِرَ هُنَالِکَ الْکَافِرُون(سوره غافر آیه 84 و 85)

آنگاه که عذاب سخت ما را دیدند گفتند به خدا ایمان آوردیم و به خدایانی که با او شریک قرار داده بودیم کفر ورزیدیم، اما ایمان آنان در آن حالت که عذاب ما را دیدند سودی نبخشید این سنت خدا است از دیباز در مورد بندگان خود است و در آنجا کافران زیانکار می شوند.

مبارزه با خرافات

یکی از اهداف پیامبربالا بردن سطح اندیشه و آشنا ساختن انسان با حقایق و واقعیات و مبارزه با خرافات و پندارها است شاید آیه مبارکه در سوره اعراف ناظر به این قسمت است (و یضع عنهماصرهم و الاغلال اللتی کانت علیهم) بار سنگین از دوش آنان برداشته و غل و زنجیری که به دست و پای آنان پیچیده بود باز می نماید.

و مقصود از این غل و زنجیر مصداق آهنی آن نیست شاید مقصود خرافات و اوهامی باشد که بر زندگی عرب جاهلیت سایه انداخته بود.

یکی از اوهام که متاسفانه تا به امروز بر زندگی مردم حکومت می کند نحوست روز سیزده است در حالی که زمان از نظر واقعیت فرق نکرده روز همان روز و شب همان شب دیرینه است.

حسن بن مسعود می گوید: به خانه امام هادی (ع) وارد شدم در حالی که در راه انگشتم صدمه دیده بود و من به خاطر کثرت مردم به زحمت وارد خانه امام شدم و لباسم پاره شد در این موقع به خاطر ناراحتی روحی گفتم خدا مرا از شر امروز کفایت کند چه روز شوم و بدی است.

امام هادی (ع) فرمود: بر ما وارد می شوید و گناه خود را به گردن کسی می اندازی که اصلا گناه نکرده است.

حسن بن مسعود می گوید من به هوش آمدم و به خطای خود واقف شدم گفتم: آقا ان شاءالله استغفار می کنم، پس امام فرمود: ایام و روزها چه گناهی مرتکب شده است که همچنان به آنها بد می گویید.

در معرفی امام به همین مختصر اکتفا می کنیم . به امید روزی که پیرامون شخصیت آن حضرت، گسترده تر سخن بگوییم.


امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

درباره : مذهبی , مداحی , اخبار دینی و اسلامی , اخبار داخلی ,

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
برچسب ها : کنگره بین المللی امام علی النقی , عبدالرضا هلالی , روح الله بهمنی , ابراهیم رحیمی , هیئت الرضا , ابراهیم رئیسی , آیت الله سبحانی , آیت الله صافی گلپایگانی , دکتر محمود احمدی نژاد , حامد زمانی ,

مطالب مرتبط
علایم ظهور
اس ام اس هاي ويژه ماه محرم - Sms Moharram
منابع مطالعه تاریخی و تحلیلی قیام امام حسین علیه السلام
چهل حدیث نورانی درباره زیارت امام حسین علیه السلام
بانکداری بدون ربا
شجرنامه عمربن خطاب
رهنمودهای آیت الله بهجت(ره) درباره حل مشکلات، بطلان سحر و محفوظ ماندن
وقایع ماه‌ رمضان‌ سال ظهور و صيحه آسماني در شب قدر
عمر بن خطاب که بود؟ -1/1

تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391 نویسنده : ستار صدیق l بازدید : 189

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی



نام ارسال کننده: مهاجرت ويزا تور مسافرت صرافي

پيشنهاد ويژه مدير وبلاگ به بازديد كنندگان:



سايت مجله خبري ايراني مهاجريست بهترين سايت اطلاع رساني از آخرين اخبار و مقالات و بانك اطلاعات در ضمينه هاي:

1. راهنماي مهاجرت, شرايط مهاجرت و دريافت ويزا

2. معرفي تورهاي مسافرتي معتبر

3. معرفي صرافي هاي معتبر

4. معرفي مراكز اقامتي, هتلها, مراكز خريد و جاذبه هاي توريستي تمام كشورها

5. راهنماي اخذ بورس تحصيلي رايگان از كشورها

6. معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري داخلي و خارجي

و هزاران مطلب و اخبار به روز در ارتباط با صنعت گردشگري و توريسم, آموزش, تجارت و ... در اختيار بازديدكنندگان قرار ميدهد.



حتما از اين سايت جذاب بازديد نماييد.

WWW.MOHAJERIST.COM
1391/8/9 || 22:11


مطالب گذشته
آمار کاربران

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
خبرنامه
برای اطلاع از آپیدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شوید تا جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال شود


تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به هیئت المهدی مي باشد.

جدید ترین موزیک های روز



طراح و مترجم قالب

طراح قالب

جدیدترین مطالب روز

فیلم روز

هیئت المهدی